To, co zrobiono dla tej staruszki w sklepie po tym, jak nakryto ją na czytaniu książek, jest niewiarygodne

W Kijowie doszło do niecodziennej sytuacji. Na dziale z książkami, nikomu nie przeszkadzając, stała sobie starsza pani i czytała. Gdy jednak obok niej stanął inny klient, starsza pani z zawstydzeniem odłożyła książkę i uciekła. Wszyscy wiedzieli, że ta sytuacja powtarza się od 15 lat, aż w końcu ktoś postanowił zadziałać.

1

Jak się okazało, po śmierci męża pani ze zdjęć zmieniła się nie do poznania. Wcześniej prowadziła aktywne życie towarzyskie, zawsze chciała ładnie wyglądać, uwielbiała chodzić do teatru i interesowała się sztuką. Wykształciła dwójkę dzieci, ale pomimo to syn trafił do więzienia, a córka najwyraźniej też podążała złą ścieżką. Jedyną radością samotnej kobiety była literatura, ale nie było jej stać na książki. To dlatego czytała po kryjomu w sklepie.

2

Teraz już nie będzie musiała się ukrywać! Wielu klientów, a także pracowników supermarketu, zgłosiło się do zarządu centrum handlowego z prośbą o możliwość wstawienia zbitej z palet sofy, na której staruszka mogłaby sobie wygodnie czytać. Pomysł spotkał się z ciepłym przyjęciem! Mamy nadzieję, że teraz starsza pani nie będzie wstydzić się tego, że czyta… W końcu po to wstawiono tam sofę! 🙂

3

Warto podać dalej tak inspirujący przykład dobroci.

źródło: podaj.to