Edyta Jungowska, serialowa siostra Bożenka tajemniczo zniknęła z ekranów telewizyjnych. Było to zagadką dla wielu fanów serialu ,,Na dobre i na złe”. W 2013 roku wystąpiła w telenoweli „2 XL”, wraz z zakończeniem emisji produkcji aktorka przestała udzielać się w środkach masowego przekazu. To, czym dziś zajmuje się Jungowska, dla wielu może być zaskoczeniem.

1

Edyta jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Początki jej kariery miały miejsce właśnie na deskach teatru. Pierwszą rolę telewizyjną odegrała w filmie wyreżyserowanym przez Macieja Wojtyszke, wcielając się w rolę Konstancji Weber. Film nosi tytuł ,,Amadeusz” i jest dramatem, którego historia bazuje na życiorysach Wolfganga Amadeusa Mozarta i Antonio Salieriego.

Aktorka ma na swoim koncie prawie 30 ról w teatrze, jednak największą popularność zdobyła dzięki odegraniu roli siostry Bożenki w serialu ,,Na dobre i na złe”. W tej produkcji mogliśmy oglądać Edytę przez 12 lat. Bohaterka, w którą wcieliła się Edyta Jungowska, nie miała łatwego życia. Była wdową i zmagała się z wieloma problemami, jakim między innymi było uzależnienie od alkoholu. Bożenka była osobą ciepłą, otwartą i pełną empatii dla swoich pacjentów. Ten ciepły wizerunek pokochali ją widzowie serialu. W 2012 roku Edyta zakończyła swoją współpracę z TVP2.

Ostatnia postać, w jaką wcieliła się na ekranie telewizyjnym była Laura Zabawska w serialu ,,2XL” emitowanym przez Polsat. Tam odgrywała rolę kobiety, która boryka się z nadwagą i problemami z małżonkiem. Produkcja ta miała tylko jeden sezon i po jego zakończeniu Edyta Jungowska jakby zapadła się pod ziemię.

Jeśli ktoś interesuje się życiorysem gwiazdy, pewnie wie, że aktorka związana była z podkładaniem głosu postaciom z bajek. Spekulacji na temat tego, czym zajmowała się aktorka po zakończeniu kariery telewizyjnej było wiele. Oddała się w pełni dubbingowi czy może skupiała się tylko na rolach teatralnych? Razem z redakcją Pikio udało nam się dotrzeć do informacji, czym teraz zajmuje się Jungowska.

Jung-off-ska

Okładka audiobooka Edyty Jungowskiej

Większość czasu poświęca pracy w swoim własnym wydawnictwie „Jung-off-ska”. Wydawnictwo Edyty zajmuje się nagrywaniem audiobooków przeznaczonych dla dzieci. Ze strony jej firmy wynika, że współpracuje z Piotrem Fronczewskim.

Podróże artystki

Jungowska jest zafascynowana twórczością Astrid Lindgren i to właśnie jej książki wydaje najczęściej. Lindgren jest między innymi autorką dobrze wszystkim znanych ,,Dzieci z Bullerbyn”. Edyta podróżuje zatem pomiędzy Polską a Szwecją. Znajoma artystki zdradziła, że kobieta ma zamiar wydać wszystkie książki autorstwa Astrid, których jest aż 25.

Wiktor Jungowski

3

Aktorka nie uważa się za dobrą matkę, żonę czy kochankę, jak sama prześmiewczo podsumowała na łamach faktu. Wiktor syn Edyty ma 25 lat i chętnie pomaga mamie w prowadzonym przez nią biznesie. Wcześniej jego nazwisko figurowało w sekcji waterpolo w klubie Legii Warszawa. Swego czasu był też w kadrze reprezentacji Polski. Jungowska w jednym z wywiadów powiedziała, że jej syn jest opiekuńczy i odpowiedzialny a charakter na pewno ma po niej.

Partner Edyty

Rafał Sabara, partner Edyty również czynnie pomaga kobiecie w prowadzeniu biznesu. Aktorka w wypowiedzi dla magazynu ,,Na żywo” przyznała, że ostatnio coraz więcej pomieszczeń w ich domu muszą zagospodarować na potrzeby firmy.

Spotkania z odbiorcami

4

Edyta lubi również osobiście pojawić się na spotkaniu promującym wydaną książkę. Wtedy poświęca czas najmłodszym, czytając dla nich. Widać, że artystka zajmuje się czymś, co rzeczywiście sprawia jej przyjemność.

Akcje charytatywne

Jungowska angażuje się również w akcje charytatywne. Pojawiła się w kalendarzu „Wielcy Małym” na 2018 rok. Mogliśmy również zobaczyć ją na balu Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. Artystka ma wielkie serce o czym już nie raz mieliśmy okazję się przekonać.

Nagroda ZASP

Edyta Jungowska była obecna na festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie. Podczas gali otrzymała specjalną nagrodę ZASP, za rolę w spektaklu „Lekcje Miłości”. Edyta, odbierając nagrodę zaszczyciła publiczność swoim znakiem rozpoznawczym, szerokim i szczerym uśmiechem.

Powodzenia

Praca w teatrze i wydawnictwie pochłonęła kobietę na tyle, że postanowiła zrezygnować z kariery telewizyjnej. Teraz spełnia się zawodowo i hobbystycznie. Pozostaje nam tylko kibicować Edycie i życzyć dalszych sukcesów!

5

źródło: pikio.pl