Bezradny jeleń umierał w lodowatej wodzie. W ostatniej chwili otrzymał nieoczekiwaną pomoc

Zamarzający jeleń prawie utopił się w lodowatej wodzie. Zdesperowany zwierzak nie był w stanie samodzielnie wydostać się z pułapki i był już na granicy życia i śmierci. Jeszcze moment, a na pewno by tego nie przeżył. W ostatniej chwili na pomoc przyszła mu jednak bardzo nieoczekiwana pomoc. W życiu nie będziesz się tego spodziewać, ale umierającego jelenia uratowała grupa MYŚLIWYCH!

Biedny jeleń prawie umarł w lodowatej wodzie

1

Na pomoc zwierzęciu ruszyła grupa myśliwych

Aleksej Baluev otrzymał telefon, że jeleń szlachetny wpadł do lodowatej wody i nie może się z niej sam wydostać. Mężczyzna postanowił działać i szybko zebrał grupę składającą się z myśliwych, weterynarzy oraz personelu ratowniczego. Wszystko miało miejsce nad rzeką Barguzin w pobliżu miasta Ułan Ude na Syberii.

Cała ekipa ratownicza natychmiast wyruszyła we wskazane miejsce

Dzięki współpracy ratownikom udało się rozciąć gruby lód, a następnie wyciągnąć prawie nieżywego zwierzaka na powierzchnię.

„To nie było łatwe zadanie, ale wiedzieliśmy, że nie poddamy się łatwo. Bardzo chcieliśmy pomc temu jeleniowi.”

2

To nie był koniec akcji ratowniczej

Jeleń spędził dużo czasu w lodowatej wodzie i po wyciągnięciu na powierzchnię, praktycznie się nie ruszał. On nie wyglądał najlepiej. Mężczyźni wiedzieli, że muszą zrobić coś, aby go ogrzać.

„On prawie się nie ruszał. Próbowaliśmy pocierać dłońmi jego ciało. Rozpaliliśmy również ognisko obok niego, aby go ogrzać. On potrzebował jednak więcej pomocy. Wtedy wpadliśmy na pewien pomysł.” – mówią ratownicy.

3

Mężczyźni przewieźli zwierzaka do garażu

„Owinęliśmy go kocem i przewieźliśmy do garażu. Musieliśmy go ogrzać, a w pomieszczeniu temperatura była dużo wyższa.”

 

4

Na miejscu jeleń otrzymał dodatkową pomoc

Mężczyźni podali dzikiemu zwierzęciu trochę smalcu oraz odrobinę wódki. Ten trik naprawdę zadziałał, a zwierzak poczuł się dużo lepiej.

„Może i to brzmi trochę szalenie, ale podaliśmy mu smalec i 150 ml wódki. Wiedzieliśmy, że to go rozgrzeje i nie myliliśmy się. Nasz trik zadziałał, bo jeleń zaczął dochodzić do siebie!”

 

5

Zwierzak w końcu stanął na nogi

Dzięki pomocy całej ekipy ratowniczej, jeleń odzyskał ciepło swojego ciała i w końcu stanął na nogi. Gdyby nie ci mężczyźni, dziki zwierzak pewnie już dawno by nie żył. Ekipa ratownicza zawiozła zwierzaka z powrotem do lasu, a on szczęśliwie pobiegł w jego głąb.

„Cieszyliśmy się, że udało nam się go uratować. To był niezapomniany widok, gdy pełen energii pobiegł z powrotem do swojego domu.” – dodali ratownicy.

6

Całą akcję ratowniczą obejrzysz na poniższym filmiku

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Share