Beata Mazurek odpowiedziała Ryszardowi Petru. Broniła Jarosława Kaczyńskiego

Informacje o stanie zdrowia prezesa PiS dotarły też do Ameryki. „New York Times” postanowił poświęcić temu stronę czy dwie, a echa materiału wybrzmiewają w mediach społecznościowych. Swojego wpisu może jednak żałować Ryszard Petru, bo z ripostą nadeszła Beata Mazurek.

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości odpowiedziała byłemu liderowi Nowoczesnej. Uderzyła też w czuły punkt. Ale Ryszard Petru ją sprowokował.

„Stan zdrowia Kaczyńskiego jest ukrywany podobnie jak w czasach komunizmu przywódców ZSRR” – napisał. Beata Mazurek reaguje, jeśli ktoś źle mówi o Jarosławie Kaczyńskim.

„Jeśli Petru szuka osób ukrywających fakty, to niech powie, czy jego koledzy wiedzieli o długach Nowoczesnej i planach założenia nowej inicjatywy politycznych” – odpowiedziała rzeczniczka PiS. Ale inny fragment jej wpisu wydaje się dobitniejszym uderzeniem w byłego lidera partii opozycyjnej.

„Jeśli ktokolwiek cokolwiek ukrywał, to Ryszard Petru swój romans i rajd na Maderę, podczas gdy jego koledzy koczowali w Sejmie” – podkreśliła Mazurek.

Przypomnijmy, że na początku stycznia 2017 roku w internecie ukazało się wspólne zdjęcie Petru i Joanny Schmidt z samolotu. Kiedy opozycja protestowała w Sejmie, oni wybrali się na Maderę.

Zarówno Schmidt, jak i Petru podkreślili, ze to ich prywatna sprawa. Za złe miało im to jednak wiele osób. – Zostawiłam dzieci w domu, a lider wyskoczył na Maderę – mówiła Joanna Augustynowska, która przeszła z Nowoczesnej do Platformy Obywatelskiej.

Od tego momentu notowania Nowoczesnej znacznie spadły. Co więcej, Petru zrezygnował z funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego Nowoczesnej. Później przegrał z Katarzyną Lubnauer, która zastąpiła go na stanowisku szefa partii.