Basia w „M jak miłość” przerwie żałobę! Obiecała, że tego nie zrobi

Po wakacjach w „M jak miłość” w TVP 2 nastąpi przełom w życiu uczuciowym Basi (Teresa Lipowska). Po śmierci Lucjana (Witold Pyrkosz) Mostowiakowa zarzekała się, że żaden mężczyzna jej już nie interesuje. Okaże się, że życie bywa nieprzewidywalne i Barbara nie będzie do końca swojego życia w żałobie!

We wrześniu w „M jak miłość” u boku matrony rodu Mostowiaków już niedługo pojawi się mężczyzna! Czy Józef (w tej roli zobaczymy Stefana Friedmanna) będzie w stanie zastąpić zmarłego niedawno Lucjana? Kim jest i czym się zajmuje Józef Modry?

Po wakacjach w „M jak miłość” Basia wróci do Grabiny. Za nią z Warszawy przyjedzie Józef Modry, który poznał Barbarę na lekcjach języka angielskiego. Wtedy elegancka kobieta wpadła mu w oko. Postanowił przekonać Barbarę, by kontynuowała naukę języka obcego. Przy okazji będzie liczył, że się do niego przekona i może obdarzy go uczuciem.

Na swojej drodze w „M jak miłość” Józef spotka Zosię Kisielową (Małgorzata Rożniatowska). Sąsiadka domyśli się, że mężczyzna nowy adorator jest zainteresowany Basią, i nie przejmuje się tym, że Mostowiakowa jest w żałobie!

– Ja rozumiem, co to namiętność – stwierdzi Zofia. Szybko zorientuje się, że oboje do siebie pasują. Postanowi zabawić się w swatkę…