W dziewiątym odcinku jako pierwsza na scenie pojawiła się Iga Krefft jako Bruno Mars w utworze „That’s What I Like”. – Masz taki wigor, że trudno oderwać oczy od ciebie – ocenił występ Paweł Królikowski.

1

Katarzyna Dąbrowska stała się Amy Winehouse i zaśpiewała „Valerie”. Jury oklaskiwało ją na stojąco. – Mam wrażenie, że weszłaś w tę postać. Udało ci się wzbudzić w swoim ciele ten rodzaj emocji, który nią targał po tej scenie – mówiła Małgorzata Walewska.

2

Stanisław Karpiel-Bułecka wcielił się w Andrzeja Zielińskiego ze Skaldów w piosence „Wierniejsza od marzenia”. Na skrzypcach, o czym Staszek nie wiedział, grał sam Jacek Zieliński. – Myślałem, że już mnie nic nie zaskoczy w tym programie, ale to co zrobiliście teraz… Dziękuję wam bardzo, bo aż mam ciarki – mówił Karpiel-Bułecka.

3

Potem na scenę wkroczył prawdziwy Andrzej Zieliński. – Nie spodziewałem się, że kiedyś ktoś to zaśpiewa – powiedział ze śmiechem. – To przepiękne wykonanie, bo podszyć się pod tę robotę jest strasznie trudno, zbłaźnić się może każdy, a przejść suchą nogą i pięknym głosem może tylko Staszek z Podhala – stwierdził Paweł Królikowski.

4

Elżbieta Romanowska przeistoczyła się w Kelly Osbourne w „Papa Don’t Preach”. – Kocham cię w takim wydaniu, uwielbiam twoje poczucie humoru, a do tego ten twój absolutny profesjonalizm, nawet w momencie, kiedy masz szybko założyć jeden but na jedną nogę, a drugi na drugą i kiedy wkładasz na pierwszą i okazuje się, że to nie ten but, więc szybko trzeba coś zrobić, w żaden sposób cię to nie wybija, radzisz sobie – ocenił Kacper Kuszewski.

5

Marta Wiejak stała się Mickiem Jaggerem z The Rolling Stones w „Start Me Up”. – Wiem, że jesteś utalentowana, ale są jakieś granice – żartowała po występie Małgorzata Walewska. – Wyszłaś tak dalece poza swoją strefę komfortu – dodała.

6

Kamil Pawelski wylosował postać Jimmy’ego Helmsa z Londonbeat i utwór „I’ve Been Thinking About You”. – To była taka dawka pozytywnej energii ten twój występ, że naprawdę bardzo ci dziękuję – chwalił Pawelskiego Kacper Kuszewski.

7

Kazimierz Mazur przeistoczył się w Karin Stanek i wykonał hit „Chłopiec z gitarą”. – Jesteś naprawdę mistrzem w łapaniu damskich głosów – przyznała Katarzyna Skrzynecka. – To, co dzisiaj zobaczyłem, przeszło moje najśmielsze oczekiwania – dodał Kacper Kuszewski.

8

Antek Smykiewicz wcielił się w Jamesa Baya i zaśpiewał „Hold Back The River”. – Bardzo mnie wzruszyłeś swoim występem – powiedział Paweł Królikowski.

9

Jurorzy byli dość jednomyślni. Po ich głosowaniu Katarzyna Dąbrowska miała 34 punkty, a Antek Smykiewicz 33. Trzeci Kazimierz Mazur zgromadził ich 21.

10

Uczestnicy zdecydowali, że dziewiąty odcinek wygrała Katarzyna Dąbrowska. Czek na 10 tysięcy przekazała Warszawskiemu Hospicjum dla Dzieci.

11

A w kolejnym odcinku (filmowym) wystąpią: Kamil Pawelski jako Joe Cocker („9 i pół tygodnia”), Stanisław Karpiel-Bułecka jako Marti Pellow z Wet Wet Wet („Cztery wesela i pogrzeb”), Elżbieta Romanowska jako Doris Day („Roztańczony buntownik”), Iga Krefft jako Lady Gaga („Narodziny gwiazdy”), Kazimierz Mazur jako Zdzisława Sośnicka („Akademia Pana Kleksa”), Marta Wiejak jako Fred Astaire („Blue Skies”), Antek Smykiewicz jako Ed Sheeran („Hobbit: Pustkowie Smauga”) i Katarzyna Dąbrowska jako Christina Aguilera („Burleska”).

12

źródło: interia.pl