2,5 mln zł – tyle będzie kosztować pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin ujawnił w Polsat News, ile będzie kosztował pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Monument ma zostać odsłonięty w przeddzień Święta Niepodległości, a jego budowa pochłonie ok. 2,5 mln zł.

– Lech Kaczyński to wielka postać najnowszej historii Polski. Jeden z tych, który jest ojcem dzisiejszej naszej niepodległości współczesnej. Jego droga życiowa była taka, że wolną Polskę rzeczywiście budował i miał w tym wielki udział – mówił o tragicznie zmarłym w Smoleńsku prezydencie w programie „Graffiti” Sasin.

Monument ma zostać odsłonięty w przeddzień Święta Niepodległości

 

Uroczyste odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie nastąpi 10 listopada. Jak zdradza Sasin, datę wybrano nieprzypadkowo. – My specjalnie wybraliśmy taką datę, bo ona z jednej strony wypada 10, a jak wiemy 10 każdego miesiąca mamy miesięcznicę smoleńską. A z drugiej strony będzie to w przeddzień święta niepodległości – zapowiedział polityk PiS.

Sasin zdradził też co nieco o tym, jak pomnik będzie wyglądał. Ma być on „klasyczny” w kształcie, a na samym monumencie znajdzie się imię, nazwisko, lata życia oraz najważniejsze funkcje, jakie pełnił Lech Kaczyński. A koszt pomnika? Sasin nie podał konkretnej kwoty realizacji całości, ale zapowiedział, że przekroczy ona 2 mln zł.

Jego budowa pochłonie ok. 2,5 mln zł

 

Pomnik Lecha Kaczyńskiego ma być zamontowany na Placu Piłsudskiego przed gmachem Dowództwa Garnizonu Warszawa. 10 kwietnia 2018 r. wmurowano kamień węgielny pod jego budowę. (Źródło: Polsat News)

– Lech Kaczyński to wielka postać najnowszej historii Polski. Jeden z tych, który jest ojcem dzisiejszej naszej niepodległości współczesnej. Jego droga życiowa była taka, że wolną Polskę rzeczywiście budował i miał w tym wielki udział – mówił o tragicznie zmarłym w Smoleńsku prezydencie w programie „Graffiti” Sasin

 

Pomnik ma być „klasyczny” w kształcie, a na samym monumencie znajdzie się imię, nazwisko, lata życia oraz najważniejsze funkcje, jakie pełnił Lech Kaczyński.

Źródło: fakt.pl